Normális, ha nem beszélgetünk a fodrásszal hajvágás közben?

A rövid válasz: igen normális, egyáltalán nem gond, ha nincs kedved beszélgetni a fodrásszal. A fodrászok emberközpontú munkájukból adódóan pedig kiválóan olvasnak a testbeszédből és az ügyfél beszélgetési hajlandóságából. Tehát a legtöbb esetben még szóvá sem kell tenned, hogy neked most nincs kedved beszélgetni, fodrászod meg fogja azt érteni a nonverbális jelekből. Gyakran előfordul, hogy az ügyfelek élvezik a békét és a nyugalmat, inkább nem beszélgetnek, és inkább pihennek.

A rövid válasz tehát: igen, természetesen ez nem probléma.

Itt pedig a hosszú válasz és a mögötte álló okok:

Ügyfélnek lenni egyszerű, mert te határozod meg a hangulatot, hogy hogyan fog menni a hajvágás. Ha beszélgetni szeretnél, az teljesen rajtad múlik, és a fodrászod több mint valószínű, hogy bele fog szólni, és mond néhány szellemes mondatot, hogy a beszélgetés szórakoztató és érdekes maradjon. 

Az is köztudott, hogy a fodrászok remek hallgatóság, ha úgy érzed szívesen elmesélnéd, hogy telt a hétvégéd, merre voltatok nyaralni, vagy bulizni, akkor meséld el! Sok ügyfél egyedi kapcsolatot ápol fodrászával, a sok év hajvágása alatt jól megismerték egymást, ezért bátran mesélnek el egymásnak személyesebb dolgokat is.

Nincsenek írott szabályok, amikor fodrászhoz mész.

Nincs olyan szabály vagy társadalmi alapelv, amely azt sugallná, hogy minden fodrászhoz tett látogatásnak egyben beszélgetésnek is kell lennie. A legjobb, ha hagyod, hogy a dolgok úgy alakuljanak, ahogy akarnak.

Ügyfélként nem muszáj tehát beszélgetni, bár ha nem teszed, a fodrász megpróbálhat kíváncsiskodni, hogy tesztelje, hogyan érzed magad a beszélgetéssel kapcsolatban.

Ha megkérdezi, hogy van-e valami terved a hétvégére, akkor ne ijedj meg, nem a személyes dolgaidra kíváncsi, csak azt szeretné, hogy jól érezd magad, ameddig ő készíti neked a frizurát. 

Ha rövid válaszokat adsz a kérdésekre, például hogy “nincsenek terveim a hétvégére”,  akkor a fodrászod tudni fogja, ma nem vagy beszédes kedvedben, és csendben fog maradni. 

Ettől függetlenül nem udvariatlanság, de mindig udvarias megmagyarázni, hogy miért nem érzed magad beszédesnek aznap, különösen, ha általában beszélgettek, amikor a fodrásszékben ülsz.

Mondj valami olyasmit, hogy bocsánat, ha ma nem beszélek sokat, hosszú napom volt a munkahelyemen. Tudasd vele, nem akarsz udvariatlan lenni a csendességed miatt, hanem egyszerűen csak nem érzed magad ma a toppon.

Tetszett a cikkünk? További férfias tartalmakért látogass el Facebook oldalunkra vagy akár üzletünkbe is!

Felratkozás

Utóbbi bejegyzések

Nyár = kevesebb macera, több működő rutin

Nyáron minden leegyszerűsödik. A tempó lassabb, a napok hosszabbak, és őszintén: senki nem akar 20 percet a tükör előtt állni reggel. A jó hír az,

Read More »
Nap, víz, szél – így marad egészséges a hajad nyáron

A nyár jól áll neked. A hajadnak kevésbé.A nap kiszívja, a sós víz szárítja, a klór pedig konkrétan hazavágja. Ha nem figyelsz rá, pár hét

Read More »
Hozd nyári formába a hajad – mit érdemes már most tenni?

A legtöbb férfi akkor kezd el gondolkodni a haján, amikor már 30 fok van. Izzadás, lapos frizura, kezelhetetlen haj – és jön a gyors döntés:

Read More »