A 3 legfontosabb tény a fejbőr ápolásáról

Igaz, hogy bármennyire is ápolod jól a fejbőrödet, vannak bizonyos dolgok a hajadon, amiken nem tudsz változtatni.  A fejbőröddel kapcsolatos súlyos aggodalmak esetén azt javasoljuk, hogy keress fel egy bőrgyógyászt, aki megvizsgál, lefuttat néhány tesztet, és ellenőrzi a hormonális egyensúlyhiányt vagy az endokrin rendszerrel kapcsolatos problémákat.

Ezek a tünetek a súlyos állapotok közé tartoznak:

  • Jelentős viszketés
  • Dudorok vagy sebek a fejbőrön
  • Aggasztó hajhullás
  • Szélsőséges zsírosodás
  • Égő vagy jelentősen vörös fejbőr
  • Szélsőséges vagy kezelhetetlen korpásodás

Íme 3 tény a fejbőrápolásról, amit érdemes tudnod, és amit valódi orvosok és egészségügyi szakemberek ajánlottak.

Ez a cikk nem minősül szakértői, orvosi szaktanácsadásnak!

1 - Az egészséges haj az egészséges fejbőrnek köszönhető.

A drogériás samponok folyosóján végigsétálni kicsit olyan, mintha gyerek lennél egy nagyon-nagyon zavaros édességboltban. Annyi márka és illat közül lehet választani!

Sajnos gyakran az alapján választunk sampont és hajápolót, hogy milyen a márkája és az illata. Az emberek gyakran azt hiszik, hogy ha többet mosnak hajat, vagy drágább sampont használnak, akkor a hajuk jobban fog kinézni és egészségesebb lesz. Ez egy gyakori tévhit.

Az egyik módja az egészségesebb és tudatos fejbőrápolásnak, hogy leváltod a drogériákban vásárolható samponod, és természetes összetevőket tartalmazó termékeket választasz.

Mindenképp olyan sampont érdemes keresni, amik nem tartalmaznak olyan összetevőket, mint például a szilikonok, dimetikonok, trimetikonok. Igaz, hogy ezek az összetevők hidratáltá és puhává tehetik a hajunkat, de ráfekszenek a fejbőrre, elzárva a tüszőket és a pórusokat, meggátolva a megfelelő működésben a fejbőrt.

2 - A korpásodás oka a zsíros vagy száraz fejbőr

A Kanadai Bőrgyógyászok Szövetsége szerint a korpásodás nem veszélyes. De zavarba ejtő lehet. Bár felnőtt korunkban akár 50%-unknál is előfordulhat korpásodás, mégsem érezzük természetesnek és elfogadhatónak.

Elvégre semmi szexi nincs abban, ha a fejbőr pelyhei a vállunkra tapadnak a pólónkon vagy a hajszálakba akadnak.

Ha a bőrünk hámlik, függetlenül attól, testünk melyik területén, hajlamosak vagyunk azt feltételezni, hogy a bőrünk biztosan száraz. Ha tehát a hajolaj vagy ultra hidratáló sampon után nyúlsz, talán nem kéne, mert azoknál is előfordulhat korpásodás, akiknek zsíros a fejbőrük.

Amit biztosan tudunk az az, hogy azoknál az embereknél, akiknél a korpásodás jelentős mértékben az olajtermelés miatt jelentkezik, a fejbőrükön a bőrsejtek a normálisnál sokkal gyorsabban regenerálódnak – akár négyszer olyan gyorsan! Ez vastag, hámló sejtfoltokat eredményez a fejbőrön. 

Ezt gyakran az élesztőgombák túlszaporodása okozza, amelyek a felesleges olajjal táplálkoznak. Az élesztőgombák a normál flóránk részét képezik, így nehéz lehet megfékezni őket, de a korpásodás elleni sampon segíthet, így ez egy jó kiindulópont.

Ha egy drogériás márka (mint a Head & Shoulders) nem elég, próbálj ki valami erősebbet, mint a Neutrogena T/Gel vagy a Nizoral.  Ezek a márkák még megfizethetőek, és rengeteg dicséretet kapnak a korpa és a viszketés megfékezésére való képességükért.

3 - Van helyes és helytelen módja a hajmosásnak

Először is foglalkozzunk a mindenkit foglalkoztató kérdéssel: Milyen gyakran mossunk hajat? Bár egyesek szerint a mindennapos túl sok, a bőrgyógyászok általában egyetértenek abban, hogy olyan gyakran mossunk hajat, amilyen gyakran szükségesnek érezzük.

Ez elsősorban attól függ, hogy mennyi olajat termel a fejbőrünk. Dr. Zeichner, a New York-i Mount Sinai Kórház bőrgyógyászati kozmetikai és klinikai kutatási igazgatója elmondta: “Ha zsíros a hajad, teljesen biztonságos és helyénvaló naponta hajat mosni. Ha azonban száraz a hajad vagy érzékeny a fejbőröd, akkor természetesen szükség szerint időzítheted a hajmosást”.

Dr. Zeichner azonban azzal folytatja, hogy lehetséges, hogy túl sokat mosunk hajat.

Ha a fejbőröd különösen száraz, a túlzásba vitt hajmosás megfoszthatja a hajadat az általa termelt olajtól, így irritált, száraz fejbőröd és fénytelen hajad lesz. Ezért csak olyan gyakran moss hajat, amilyen gyakran szükséges, hogy megszabadítsd a szennyeződésektől és a felesleges olajtól.

Konklúzió

A fejbőrápolással kapcsolatos tények az egész interneten megtalálhatóak, mindenki számára olvashatóak. Mi azonban igyekeztünk az elfogulatlan tényeket közölni a fejbőrápolásról a világ legjobb bőrgyógyászai és fejbőrápoló orvosai által.

Tetszett a cikkünk? További férfias tartalmakért látogass el Facebook oldalunkra vagy akár üzletünkbe is!

Felratkozás

Utóbbi bejegyzések

Hogyan ápold jól a szakálladat? 5 szuper tipp csak neked!

Természetes jelenség, hogy az emberek szakállt növesztenek. Egyesek divatból, mások egyszerűen azért, mert jól áll nekik. Azonban a szakáll szépsége nem csupán annyiban rejlik, hogy

Read More »
Hámló fejbőr? Itt a megoldás!

A hámló fejbőr nem kell, hogy megkeserítse mindennapjaidat. Ezekkel az egyszerű, ám hatékony tippekkel könnyedén megelőzheted és kezelheted a problémát, így visszanyerheted a fejbőröd egészségét

Read More »
Mi jön be igazán a nőknek?

Minden férfi fejében kérdés, vajon milyen külsővel tudják elcsábítani a nőket? Nőnap alkalmából vegyenek virágot? Esetleg bonbont? Egy vacsora is kedves gesztusnak számít? A kedvenc

Read More »