Régóta foglalkoztat a gondolat, hogy kicsit foglalkozhatnál jobban, ügyesebben a szakálladdal a mindennapokban, hogy mindig olyan legyen, mintha frissen jöttél volna ki a Reds szalonjából? Esetleg karácsonyra enyhe célzás jellegével szakállápoló készletet kaptál és szeretnéd igazán jól használni? A barátnőd volt olyan menő és egy minőségi szakáll olajjal lepett meg?
Nézzük hogyan lesz minőségi esti rutinod, ami után minden nap büszkén mutogatod majd ápolt szakállad! Ha ügyes vagy, akkor lehet, hogy nem fog arról győzködni a csajod, hogy vágasd már le, mert olyan ápolatlanul tud kinézni…
1. Tisztítsuk meg a szakállat az elhalt hámsejtektől
Ehhez szükséged lesz egy jó minőségű, erős sörtéjű, lehetőleg vaddisznószőrből készült szakállkefére. Eddig ez nagyjából kötelező alapelem, gyenge alternatívák nem fogják sajnos ugyanazt a minőséget biztosítani.
Azzal, hogy alaposan átfésülöd ezzel a viszonylag durva anyaggal a szakállad minden nap, segíted a vérkeringés javulását, levegőzteted a bőröd és hozzájárulsz az egyenletes szőrnövekedéshez. Illetve a kefe segít megelőzni a korpásodást és megelőzi a szőrbenövést, ami fájdalmas gyulladásokhoz vezethet.
2. Szakáll tisztítása, higiénia, szakállsampon
Nyilvánvaló dolog az, hogy a szakállat is, akár csak a hajat vagy a bőrfelületet rendszeresen és alaposan tisztítani kell. Ez a részünk folyamatosan ki van téve a szennyeződésnek, pornak, ételmaradékoknak, szóval értitek. Fontos a higiénia a szép szakállhoz. Két dolgot kell itt átbeszélnünk: a faggyú és az izzadság kezelése.
A faggyú a bőr által termelt zsiradék, melynek elsődleges célja a kiszáradás elleni védelem. A legnagyobb probléma ott van, hogy közepes vagy hosszú szakáll esetén mire a bőrünk elég faggyút termelne ahhoz, hogy a védelem teljeskörű legyen, addigra az egyéb szennyeződések és az izzadság is megjelenik és szükséges lesz a tisztítás. Az izzadság a bőr által termelt, fehérjéket és sókat tartalmazó anyag, ami köztudottan nem tesz jót a szakállnak sem. Nem tesz jót. Oké, de miért? A só elvonja a nedvességet a bőrtől, a fehérjék pedig erősítik a baktériumok szaporodását.
Ezeket végiggondolva pedig hamar eljutunk arra a következtetésre, hogy a rendszeres szakállmosás igenis fontos. Annak a ténye, hogy ettől fog kiszáradni a szakállad, nem fedi a teljes igazságot. Nem a szakáll napi mosása növeli a száraz szakáll esélyét, és a faggyúval és az izzadtsággal reakcióba lépő baktériumok táptalajának megteremtését. A mi ökölszabályunk a szakállápolásra, hogy heti kétszer-háromszor mossuk meg a szakállunkat az erre kitalált szakállszappannal. Fontos, hogy bármivel is tisztítod meg arcszőrzeted, alaposan öblítsd ki tiszta vízzel, és teljesen mosd ki belőle a hatóanyagot, mert enélkül bőrirritációt okozhat bármilyen anyag. Rengeteg termék létezik már a szakáll teljeskörű ápolására. Kérdezd meg fodrászainkat az ő ajánlásukért vagy nézz szét akár ezen a webshopon is.
3. Szakáll olaj használata a szép szakállért és szakáll balzsam
Meséltünk már az African Spa termékeiről és arról, hogy miért jó a szakáll olaj használata. Most a gyakorlati használatról fogunk beszélni. Miután nagyjából szárazra töröltük a szakállat, vigyük fel az olajat.
Ehhez nem kell mást tenni, mint a tégelyből kezünkre cseppentett mennyiséget a tenyerünkön eloszlatjuk, majd elkezdjük úgy felkenni a szakáll olajat a szakállunkra, hogy az arcunkra is jusson belőle egy kevés, így alkotva meg a teljes védelmet. Az alaposságra vágyók eloszlathatják az olajat a szakállukon egy pár perces, minden irányból történő átfésüléssel. Ezt követően adjunk nagyjából 5 percet az olajnak, hogy felszívódjon. Az a jó mennyiség, ami ennyi idő alatt be tud szívódni. Ha keveset teszünk rá, eltűnik, ha sokat, akkor nem tud beivódni.
A profik ezen a ponton vihetnek fel szakáll balzsamot is, amelyet a szakáll olajhoz hasonló módon vezetünk fel az arcszőrzetre.
4. A szakáll megszárítása
Alapvetően mindig azon az elven vagyunk, hogy a legjobb, ha a szakáll természetes módon, magától tud megszáradni. Nyilvánvalóan azonban vannak olyan élethelyzetek mikor erre vagy lehetőség vagy idő nincsen. Ekkor bevethető a hajszárító. A szerencse az, hogy ha a fenti lépéseken végigmész és ehhez a ponthoz érsz, szakállad szinte már csak nyirkos. Ebben az állapotban tökéletesen formázható.
Állítsd a hajszárítót közepesen hőmérsékletre, és a szakáll növekedési irányával megegyező irányba fújd levegővel. Soha ne használj forró levegőt a szakálladra, mert az tönkreteszi a szálakat és csak további problémákhoz vezet! Fésűvel vagy kefével segítsd a formázást szintén a növekedés irányával megfelelően. Végezetül pedig szakáll kefével igazítsd meg, hogy elérd a vágyott formát.
Összegzés a szakáll ápolásáról
Nem is volt olyan bonyolult, igaz? Szeretnénk minden ettől tartó urat megnyugtatni: Ebből a rutinból nem lesz napi 2 óra pepecselés a fürdőszobában. Ez egy, a napi higiéniába tökéletesen illeszkedő, pár perces kiegészítés, amellyel grandiózus különbségeket lehet elérni megjelenés terén.
Adtunk már korábban is pár javaslatot a módszerekre és a termékekre. Ha további kérdésed lenne, térj be a Reds Budapest valamelyik üzletébe vagy kérdezz tőlünk Facebookon!