A szakáll egyre gyakrabban a férfiak megjelenésének látványos kiegészítőjévé vált az utóbbi években. Az alábbi cikkünkben átveszünk néhány fazont annak érdekében, hogy mindig képben legyél a szükséges alapokkal.
Klasszikus hosszú borosta (Rövid Szakállstílus)
Rövid, ápolt és vonzó – ezek a legjobb szavak arra, hogy leírjam a tökéletesen elkészített Klasszikus , hosszabbra hagyott borostát.
De fontos hangsúlyozni a “tökéletesen elkészített” szavakat, mert ez a szakállstílus trükkös lehet. Ha nem megfelelően vágod vagy formázod, könnyen végezhetsz ápolatlan hatással, ahelyett hogy divatos, trendi és elegáns szakállad lenne. Ez a szakáll nagyszerű választás azoknak, akik szeretnének stílusosak lenni, anélkül hogy sok időt és energiát fordítanának a rendben tartásra. Ráadásul könnyen formázható és karbantartható.
Kiemelendő, hogy az egyik legnagyobb előnye ennek a választásnak az, hogy bárkinek nagyszerűen áll, függetlenül az arcformájától vagy a szakáll hajtípusától.

Közepes hosszúságú, borzas szakáll
Ha azt gondolod, hogy a hosszabbra engedett borosta lezser, akkor még nem láttál kaotikusnak ható, de mégis precízen belőtt bozontosra eresztett szakállat. Ideális választás azoknak a vidám, laza arcoknak, akik szeretik a természetes, élettel teli megjelenést. Ennek a szakállnak nincsenek karbantartási szabályai vagy méretkorlátozásai. Csak hagyd, hogy természetes módon növekedjen és legyen. Azonban időnként némi fésülés, vágás, kis olajozás és alaposabb tisztítás azért alap kell, hogy legyen.
Hasznos tipp: Ahhoz, hogy elkerüld a hajléktalan kinézetet, használj szakállolajat az arcszőrzetedre. Így hidratált és egészséges megjelenést kapsz.

Szögletesre formázott szakáll
Legyen hosszú vagy rövid, a téglalap alakú szakállstílusok általában erőteljes, férfias hatást keltnek. És ez valószínűleg az oka annak, hogy ez a nagyon gyakori megjelenés a férfiak körében. De mi is a téglalap alakú szakáll?
Ez egy egyenletesen vágott szakáll (általában közepes hosszal, erős átmenetekkel), matekfüzetbe illően sarkos szélekkel. A legjobb eredmény érdekében érdemes tisztán körvonalazott nyakvonalat és szakállkontúrt is kialakítani, hogy kontrasztot és határozott formát kapj.
Mivel ez az egész stílus meglehetősen határozott vonalakkal és elválasztásokkal operál, remek választás lehet azoknak a férfitársainknak, akiknek egyébként is dús a hajúk, illetve az arcszőrük.

A Garibaldi szakáll
Ha rajongsz a hosszú szakállakért, akkor ez a te választásod. A Garibaldi stílust viszonylag kevesen ismerik névről, de annál többen hordják a mindennapokban. Nem csoda, hiszen ez egy könnyen előállítható megjelenés és ami még ennél is jobb, nem igényel sok erőfeszítést – csak egy kis türelmet és odafigyelést az út során.
Ahhoz, hogy elérj egy Garibaldi szakállt, 15-20 cm hosszúságúra kell növesztened az arcszőrzeted. Amint elérted a kívánt hosszt, igazítsd meg a szakáll széleit, hogy egy szép, kerek forma alakuljon ki. A Garibaldi esetében a szakállnövesztés időt és türelmet igényel. A növekedési időszak alatt fontos, hogy hidratált maradjon, ezért érdemes időnként szakállolajat használni. A szakáll ápolásáról és az ajánlott termékekről már több szót ejtettünk.
Extra jó pont: Ha esetleg foltok vannak itt-ott a szakálladban, ezzel a fazonnal elég jól el tudod őket rejteni, így nem kell emiatt sem izgulnod.

Középhosszú szakáll, éles átmenettel a haj felé
Ez otthoni körülmények között nehezebben előállítható stílus, de tökéletes kiegészítése egy jó faded hajvágásnak. Érdemes kombózni a kettőt, mert elég látványos eredményeket tudunk kapni.
Ez egy mindig divatos, bármilyen fejformához igazítható opció, az egyetlen hátránya talán, hogy ehhez mindenképpen külső segítségre lesz szükséges. De milyen király már, hogy a Reds Budapest-ben ezt is megkaphatod? Gyere be bármelyik fodrászatunkba és már neki is tudunk ugrani!

Hosszú szakáll, kevésbé éles átmenettel (tapered stílus)
Ennél a fazonnál az alapötlet ugyanaz, mint eggyel korábban. A különbség az, hogy a szakáll alapvetően hosszabbra van hagyva, kissé Garibaldi-szerűen, de sokkal élesebben vannak tartva a szakáll határai és az átmenet sincs bőrig nyírva.
Ez a stílus egy fade-szerű átmenetet hoz létre anélkül, hogy túl sok hosszt vagy volument venne el a szakálltól. A Tapered stílus alapvetően dús szakállat igényel és akkor igazán látványos, ha a hajszálak sem túl véknyak. Ezért ez a stílus ideális a vastag hajú férfiak számára. Azonban, ha vékony hajad van és szeretnéd kipróbálni ezt a stílust, gondoskodj róla, hogy a szőrzeted kissé hosszabbra engedd, hogy dúsabb hatást érj el.

A Van Dyke szakáll stílus
Egy klasszikust hagytunk a végére, ami ma már talán kevésbé él aktívan az emberek emlékezetében, hogy az elnevezés pontosan mit is takar. Amikor a hírességek által befolyásolt szakállstílusokról beszélünk, nehéz nem megemlíteni a Van Dyke (Vandyke) fazont. Hogy miért? Mert ez a szakállstílus az egyik legrégebbi. Anthony van Dyckről kapta a nevét – egy flamand művész/festő a 17. századból; jól ismert a bajuszáról és kecskeszakálláról.
Megjelenését tekintve a Van Dyke szakállt a kecskeszakáll jellemzi, széles, leválasztott bajusszal. Ennek a stílusnak az egyik sajátos tulajdonsága, hogy a bajuszt szabadon, tetszés szerint formázhatja.
A modern verziója ennek az, amikor a szakáll nem csak egy kecskeszakáll, hanem az állkapcson végigengedett hosszabb borostából áll. Erre is hoztunk egy példa képet (jobbra)

